پرسش و پاسخ

به دور از نور آفتاب و درجای خنک نگهداری شود.

تاریخ مصرف عرقیات 2سال پس از تولید می باشد.

شما میتوانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید.برای این کار، با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور ،وارد حساب کاربری خود شوید،سپس با کلیک روی”حساب کاربری من” به صفحه ی اطلاعات کاربر منتقل می شوید،در این بخش به جزئیات حساب مراجعه کنید و اطلاعات خود را ویرایش کنید.

کارشناسان بخش تولید تمام تلاش خود را می کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر عرق گیاهی موجود در سایت ،کافی و روشن باشد.

در صورت وجود ابهام با شرکت تماس حاصل فرمائید تا از مشاوره کارشناسان ما برخوردار شوید.

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت های شرکت شفاگل بوده است .در این راستا می کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش ،در نظر گرفته شده است.شما می توانید از طریق صفحه “تماس باما”در خواست خود را ثبت نمایید.پس از بررسی علت مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش هماهنگی لازم با شما جهت مرجوع وجه،صورت می گیرد.لازم به ذکر است امکان تعویض کالا در این مرحله وجود ندارد.

پرسش و پاسخ

قبل از نهایی شدن سفارش، در هر مرحله میتوانید سفارش خود را کنسل کنید.

اما اگر سفارش شما نهایی شده باشد و کد رهگیری دریافت کرده باشید نمیتوان سفارش را لغو کرد.

هزینه ارسال کالا بصورت مستقیم، به وزن سفارش، تعداد کارتن ، شهر شما و نوع ارسال بستگی دارد.

در هر صورت هر گونه سوالی راجع به این مسائل داشتید میتوانید از طریق صفحه تماس باما مطرح نمایید.

بله، بعد از ورود به حساب کاربری خود و با انتخاب گزینه آدرس ها،از بخش آدرس حمل و نقل گزینه ویرایش را انتخاب و آدرس را تغییر دهید.

بله،برای درسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی ،باید با حساب کاربری خود وارد شوید.سپس روی گزینه”سفارشات من” کلیک کنیدتا سوابق خرید شما نشان داده شود.